| BracKMyhay95 a întrebat:

Ma apuc de sala de saptamana viitoare si as dori sa iau prima luna creatina monohidrata dar nu stiu daca are efect benefic dupa ce ma las de sala ( din cauza banilor s-au timpului) am auzit ca te ingrasi dar nu e sigur. Asi dori sa imi spuneti nu din auzite s-au mai stiu eu ce, cu fapte reale, concrete daca este adevarat.
Aaa si vreau sa iau doar 1 luna creatina dupa fac curat doar ca sa ma definesc oleaca. Multumesc (Funda)

Răspuns Câştigător
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Varianta lui ionutzu94 tio recomandam si eu, prima luna fa-ti alimentatie strong dupa care ea 3 saptamani creatina doar atat, doar pentru a da un impuls corpului, si daca vei lau doar atat si vei face pauza de creatina si vei ontinua sala cu alimentatie, vei ramane acelasi doar ei scadea putin in forta si probabil 1 cm in brat dar este prea mult.
Daca vei lua 2 luni creatina corpul se va obisnui cu suplimentul, iar cand te vei lasa nu vei putea acoperi creatina cu care a obisnui corpul si automat vei scadea mult in masa plus ca vei avea foarte mari sanse sa te ingrasi.

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Eu zic sa te apuci de carte, da mai bine.

| BracKMyhay95 explică (pentru JohnnyBi):

Eu am pus o alta intrebare, nu are nici o logica raspunsul tau cu intrebarea mea

| ionutzu94 a răspuns:

Nu e bine sa iei din prima creatina crede-ma.Fa o luna de sala bazata numai pe alimentatie adecvata bogata in proteine.Mananci putin si des cam de 4-5 pe zi.
Dupa prima luna poti sa iei creatina dar nu prea mult ca o sa ai durere in piept si altele.
Eu ti-as sugera sa dupa antrenament un baton de proteine e foarte bun.

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Creatina nu este pentru definit, daca vei lua o luna corect, nu vei avea sanse foarte mari sa te ingrasi, vei creste in forta putin, in cazul inc are vei avea si o aliemntetie bine pusa la punct.
Iar daca dupa luna respectiva in care vei lua creatina, te vei lasa de sala vei reveni la forma normala.
Daca faci putina miscare gen flotari geno alergari si mese constate bogate in proteine masa musculara depusa timp de o luna se va mentine cat de cat.

| BracKMyhay95 explică (pentru Andrei_Rusu_Andrei_1990):

Da man am inteles asta dar daca iau creatina si s-a zicem ca ma tin 5-6 luni de sala ma mai ingras s-au sa revin la normal?

| BracKMyhay95 explică (pentru Andrei_Rusu_Andrei_1990):

As vrea sa imi raspunzi la intrebarea asta Andrei poti sa imi spui cate exercitii pentru piept sunt recomandate sa faci intro zi? Eu fac cam asa: Impins inclinat cu gantere, Fluturari cu gantere, La PEC DEC(APARAT), Extensii, Flotari la paralele pot fi facute toate intro zi? Multumesc

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Deci pentru inceput bazeazate numai pe greutati libere, pentru ca acestea sunt pentru masa, pec dec este de izolare(recomandat definire, extenzii? la piept? nu prea cred, fluturari cu gantere lasa pentru luna a 2.
Prima luna fa 3 exercitii la piept, impins cu bara din inclinat, plan drept, si declinat, iti recomand daca esti incepator sa faci 2 grupe intr-o zi, adica piept si biceps, cele 2 exercitii impins de pe plan drept si inclinat rotestele de la antrenament la antrenament la antrenament.nu incepe de fiecare data cu acelasi exercitiu.

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Varianta lui ionutzu94 tio recomandam si eu, prima luna fa-ti alimentatie strong dupa care ea 3 saptamani creatina doar atat, doar pentru a da un impuls corpului, si daca vei lau doar atat si vei face pauza de creatina si vei ontinua sala cu alimentatie, vei ramane acelasi doar ei scadea putin in forta si probabil 1 cm in brat dar este prea mult.
Daca vei lua 2 luni creatina corpul se va obisnui cu suplimentul, iar cand te vei lasa nu vei putea acoperi creatina cu care a obisnui corpul si automat vei scadea mult in masa plus ca vei avea foarte mari sanse sa te ingrasi.