| NoNsensorin a întrebat:

Ma duc la sala si as vrea sa fac si acasa ocazional antrenamente.Pe langa alte greutati am niste gantere de 10 kg.Eu avand 15 ani, 1.73 si 60 kg cate repetari si serii ar trebui sa fac cu ea? Este prea mica? Vreau sa zic ca fac sala de 1 sapt si sunt total amator si la inceput.

4 răspunsuri:
| AssoX a răspuns:

Atata timp cat te antrenezi acasa corect nu ai nevoie sa mai practici si acasa, ce e prea mult strica.Eu zic sa depui efort mare in timpul antrenamentului la sala si asta este tot

| NoNsensorin explică (pentru AssoX):

Faza e ca nu o sa mai am prea mult timp sa merg la sala si nu vreau sa pierd din masa musculara

| Ghearfaș_Adrian_1988 a răspuns:

E suficient sa mergi doar la sala, nu e nevoie sa faci si acasă exerciții. Uita-te pe Youtube, sunt o grămadă de video-uri explicative despre antrenamente

| NoNsensorin explică (pentru Ghearfaș_Adrian_1988):

Nu o sa mai am prea mult timp sa merg la sala cam peste o luna si nu vreau ca atunci sa pierd din "masa musculara".