| Pantea_Cezar_2000 a întrebat:

Salut.Ma numesc Cezar si am o intrebare:eu fac lupte am 13 ani si vreau sa spun ca am auzit ca uni luptatori beau un pahar de oua crude.La ce ajuta.Este necesar?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Da, pai, este normal, lasa sa bagam chimicale in noi ca alea naturale nu sunt bune! Dezgustatoare? daca le dai pe gat repede nici nu le simti gustul, bei putina apa dupa si nu ai nici o problema, pe langa proteine, contine foarte multe vitamine si dau foarte multa energie, te simti mult mai bine intreaga zi fata de cand ai lua proteine si vitamine din comert.

4 răspunsuri:
| Ardelean_Liana_1976 a răspuns:

Pai eu stiam ca ouale se beau dimineata pentru voce! DAR DACA NU E ASA, EU NU AM NICIO VINA, SA STII!

| Ardelean_Liana_1976 a răspuns (pentru Ardelean_Liana_1976):

Nu uita, daca nu e asa imi pare rau, dar nu ma invinovatii!

| Ax3LdeV a răspuns:

Contin proteine dar sunt dezgustatoare mai bine iei proteine la cutie

| Cosmin86 a răspuns (pentru RB26DETT):

Ouale crude au o enzima ( avidina ) care IMPIEDICA absorbtia proteinelor.

Mai bine le mananci fierte, omleta, etc., e de mult timp demonstrat ca e o mare IDIOTENIE sa le mananci crude.