| GabrielZaharia a întrebat:

Salut.
Ma poate ajuta cineva cu un program de slabit?
As dori sa slabesc cam 10-12 kg in vreo 3 luni.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Daiii a răspuns:

Hei. Eu una am slabit 30 kg in 6-7 luni de zile. In primele cateva luni am dat jos intre 10-15 kg. Nu am avut un program anume. Pur si simplu am redus din mancare ( dimineata o cafea, pe la ora 10 un ou fiert, la 14 am mancat mancare gatita, iar seara o salata cu putina carne fiearta),am redus prajeli,dulciuri,grasimi. Dulce am mancat cand imi era pofta,eu am optat pentru ciocalata amaruie. Am mancat multe supe, salate si carnita slaba fiarta(pui, peste, curcan). Incearca sa nu combini carnea cu cartofi, paste, orez...maibine cu legume si bea2-3 l apa pe zi. La inceput e mai greu, dar pana la urma se poate. Deci, in concluzie, mananci putin si sa ai 3 mese principale si 2 gustari(fructe in special, dar sa nu abuzezi de asta). Si asa iti faci un stil de viata. Sper sa iti fie de folos cat de cat ce ti-am zis. Ai incredere ca poti si o sa reusesti. Succes! happy

4 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Deficit caloric. Citeste, pune in aplicare. Intra pe iifym.com si vezi ce aproximări iti face calculatorul pentru deficit. Înlocuiești carbo simpli cu cei complecși, multa apa, grasimi sănătoase, proteine 1.8-2g/kg, sport.

| Deserth a răspuns:

Herbalife nutrition, daca ai buzunare si portofele

| Pavlov_Manu_1990 a răspuns:

Dude du-te la nutritionist sa iti dea un regim si dupa aia tinete de regim si fa miscare multa daca ai bicicleta ia-o si fa niste tute de oars si daca stai la sat du-te dus intors in satele de langa satul tau

| Andrea39 a răspuns:

Cauta pe YouTube JaninaRomania sau Janinaitalianstyle pentra ca ea face videoclipuri. A slabit vreo 50 kg.ea te poate ajuta. Doar uitate la videoclipurile ei