| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat acum 2-3 zile o bicicleta cu frane pe disc(pana acum avand doar v-brake-uri) si nu stiu prea multe chestii despre acest sistem de franare. La roata din fata se aude constant un sunet de frecare si simt si vad ca roata nu se invarte de cate ori ar trebui sa se invarta (eu cred ca placutele de frana ating si freaca discul). Am destrans putin cablul, apoi l-am destrans de tot, iar frecarea continua, ceea ce ma face sa cred ca ar elimina posibilitatea cablului de a fi prea strans.
PS : Bicicleta este in garantie, ma gandesc ca reglarea si ajustarea ar fi inclusa, din moment ce cei de la magazin nu au facut-o.

1 răspuns:
| Betty12345678 a răspuns:

Poti sa o trimiti la repatarii daca nu reusesti sa o reglezi.