| BubblessMc a întrebat:

Salut, mi-am luat de curand un pennyboard de la decathlon. As dori niste sfaturi pentru incepatori, sa imi tin echilibrul mai bine, sa pot lua curbele mai bine, orice sfaturi. Thanks

Răspuns Câştigător
| NellieLovett a răspuns:

Odata ce ai prins viteza, aseazati piciorul cu care ti-ai luat avantul in spatele celuilalt, oblic. Pentru a merge drept, mentine-ti centrul de greutate perpendicular pe pamant. Daca vrei sa iei curba la stanga/dreapta, muta-ti centrul de greutate si inclina-te in directia respectiva. Cu cat te inclini mai mult, cu atat iei curba mai brusc, dar risti sa cazi.
Succes!

2 răspunsuri:
| VladutAnghel a răspuns:

Ca sa iti mentii echilbrul mentine-ti centrul de greutate cat mai jos, stand ghemuit. Cat pentru directie iti recomand sa slabesti putin piulitele de la ax ca sa poti lua curbele mai bine. Bafta!

| BubblessMc explică:

Multumesc amandurora, o sa incerc sfaturile.