| iKireS a întrebat:

Momentan sunt student in strainatate, 16 ani. La varsta de 18 ani as vrea sa ma intorc in Romania si sa intru la o academie de fotbal (Dinamo, FCSB), cum as putea proceda? Exista teste pentru a intra la academie? Un link ceva care m-ar putea ajuta? Dau funda, mersi!

Răspuns Câştigător
| Adi88 a răspuns:

Pur și simplu ei legătură cu, clubul, iar aceștia o sa ți stabilească o dată când poți veni pentru a te supune unor teste și probe. Dacă ei consideră că ești bun te vor lua îți vor da o șansă. Recomand academia lui Hagi la viitorul de acolo au plecat multi copii. Alegerea îți apartine, succes.

1 răspuns:
| Plato a răspuns:

Academiile recruteaza, cred ca poti merge sa dai proba, pur si simplu.