| Hoca_Raul_2000 a întrebat:

Muschiul se poate dilata? Daca da, dupa ce se dilata, exista probabilitatea sa se contracte la loc daca nu l-ai mai dilatat?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca ar exista un top al intrebarilor tampite, cred ca ai fi in primii 3.

Cred ca vrei sa spui "pompare", care se intampla in timpul exercitiilor (in special cand faci pauze scurte intre serii si multe repetari) si n-are legatura cu "dilatarea".

| Hoca_Raul_2000 explică (pentru Cosmin86):

Nu, Omule! Ma refer la intinderra muschiului cand faci exercitii de intindere...

| RobertMoon a răspuns:

Muschiul revine mereu la forma initiala, cat l-ai putea intinde ca sa nu revina? Ca doar nu esti facut din guma de mestecat.