| IrisDP a întrebat:

Salut! Nu mai am bani sa merg la sala. Mergeam pentru a pune masa musculara. Am lucrat mult ca să ajung unde sunt astăzi. Imi este frica ca voi pierde din greutate și ca mi se va pleosti corpul. Oare exista posibilitatea sa îmi cresc masa musculara făcând exercitii acasă? (nu am greutăți sau altfel de accesorii pentru sport acasă)

Răspuns Câştigător
| Morbid a răspuns:

Poti sa te mentii numai cu sport acasa, nu sa pui masa musculara.
Benzile sunt cat de cat okey da nici alea nu fac minuni. In haltere si gantere nu merita sa investesti pentru ca te Costa prea mult.
Mergi la o sala mai ieftina, iti trebuie numai o haltera/rack si niste gantere, Eu am niste sali in oras scumpe si de toata prastia, nu au greutati calumea numai aparatura "moderna" si iti dau prosopel.
Aia ii sala unde tii se i-a rugina pe maini de pe haltere.

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu poți să îți crești masa musculară acasă. Este clar că în timp vei pierde din ce ai câștigat la sală. Sala acasă e pentru copii daca nu ai echipamente sau greutăți.

| Crackman a răspuns:

Mergi pe șantiere de construcție
Bani și sala cata vrei

| Vântulalb a răspuns:

Ce ar fi sa mergi la sapa, nu la sala? Asa vei castiga si bani, vei face si efort fara sa platesti.

| Design2021 a răspuns:

Cu multa ambitie reusesti si de acasa. Poti folosi caramizi, sticle cu apa, saculeti cu nisip. Trebuie doar vointa happy

| Constantin_Alexandru_1992 a răspuns:

No pain no gain, fa rost de bani si progreseaza la sala, si alimentar desigur