| Oricine15 a întrebat:

Ofer funda celui mai bun raspuns^_^
Am 15 ani 67kg ai 1.83-1.85 înăltime.
As vrea sa pot sa fac mai multe tractiuni. Inainte faceam 10-12 iar acum 4-6, recent m-am apucat de sală si chiar mi-au crescut brațele.
Știți ce as putea sa fac astfel încât să pot reveni la acele vremuri cand faceam mai multe?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Sa faci cat mai multe zilnic, ai ogramada de exercitii pe internet si de programe sau aplicatii si iti poti face si tu propriul tau program.
Ca sa faci cat mai multe tractiuni trebuie sa exersezi zi de zi, logic nu? Cu cat alergi mai mult, cu atat ai rezistenta mai mare, cu cat faci tractiuni, cu atat poti face mai multe repetari si tot asa.
P.S: raport de inaltime / greutate ar trebui sa mai pui putin pe tine, greutatea ta ideala este undeva la 73-74.
Cu un regim bun + antrenamente, vei ajunge unde trebuie.
Succes!

| Oricine15 explică (pentru Evolution):

Mersi, chiar voi tine cont de asta si imi voi face un program

1 răspuns: