| Almássy a întrebat:

Pana la urma coarda este buna pentru slabit?
Sar de aproape 1 luna o zi da si una nu si am ajuns la 2000 de sarituri-45 minute.
Am slabit 3 kg.
Sa continui sau sa iau zumba sau ceva?

4 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Coarda e un exercițiu cardio foarte bun, dar n-ar strica să mai adaugi ceva. O clasă de zumba sau de aerobic ar fi chiar distratic după părerea mea și te-ar ajuta și mai mult, dacă nu vechiul jogging devine prietenul tău cel mai bun.
Oricum, alimentația e cea mai importantă când îți dorești să slăbești. Mult succes!

| Almássy explică (pentru Syndre):

Nu pot sa alerg. sunt la tara si aici na.

| Syndre a răspuns (pentru Almássy):

Atunci caută pe youtube cardio workout, o să găsești destule interesante, poți încerca ceva bazat pe stilurile de dans latin sau ceva mai brut. Ai o mulțime de variante, nu te lăsa descurajată! happy

| SzidySzidonia a răspuns:

Da, coarda ajuta foarte mult la slabit, si eu am slabit cu ajutorul ei, continua linistita, dar ai grija sa mananci sanatos.