| Ramses89LM a întrebat:

Salut, pe scurt, sunt un copil nu gras, dar mai plinut.
Am 1.61 si 67 kg, si as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi despre exercitii sau diete pentru a putea slabi macar 5 kg. Se apropie scoala, si as vrea ca pana atunci sa mai dau jos din burta.
Multumesc, dau funda.

9 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Esti gras.Plinut o sa fii dupa ce dai jos 6kg.

| Ramses89LM explică (pentru xerxes1):

Nu, dar nu sunt gras, nu am burtă, doar colaceii de pe abdomen se vad

| alex15ccc a răspuns:

Salut, si eu am acceasi problema: in toama incep clasa a9a si am ceva "șuncă" pe mine. De o saptamana am inceput o dieta prin infometare, adica trebuie sa mananc foarte putin pe zi sau chiar deloc. Pana acum am slabit aprape 5 kg, deci rezultatele se vad rapid. De asemenea, este important sa te hidratezi bine (apa, sucuri fara zahar, cafea, ceai, supa filtrata, lapte etc.)
Dupa ce ai ajuns la greutatea dorita trebuie sa reintri la mesele normale, dar incet pentru. Ca risti sa te ingrasi din nou.

Sper ca te-am ajutat!
Spor la treabawinking

| Ramses89LM explică (pentru alex15ccc):

Chiar a mers? Încerc și eu

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Eu am aceeasi greutate la 1.73, doar ca eu am ceva fibra pe mine.Cu 5kg nu dai burta jos, im cel mai bun caz doar soldurile, dar poti incerca sa bagi 3 salate pe zi+ cateva ore de fotbal sau de alergat sau orice fel de efort.
Zi poate chiar 2 ore de sala la 2 zile.Bafta!

| Ramses89LM explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Bine, dar tu ești și înalt. In orice caz, mersi de sfat.

| Ramses89LM explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Bine, dar tu esti si inalt. Oricum, tin cont de sfat.

| PIPER23 a răspuns:

Nu o sa ai cum sa slabesti atat pana incepi scoala.

Ideal ar fi sa renunti la dulciuri si bauturi acidulate, si sa incepi sa faci sport. Mult sport care sa te solicite, alergare, sarit coarda, fotbal, baschet. Toate acestea constante.

| Ramses89LM explică (pentru PIPER23):

Eu fac mult sport, iar dulciuri nu mănânc