| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cine este obisnuit cu sala de forta:
1. Cum se numeste acel aparat de lucreaza tricepsul femural? Stai in fund si ridici cu laba piciorului(sau cu tibia mai ridica unii).
2. Spuneti-mi, va rog, orice alte exercitii de facut pentru a lucra aceeasi muschi ca aparatul de la 1. laughing.
Mulumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Altu care vrea muschi acasa...

muschi acasa = aberatie de copii mici

E chiar asa scump un abonament la sala? E de 10-12 ori mai ieftin decat alimentatia pentru muschi.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Salut!
Ai gresit userul! desi nu stiu cum ai reusit... laughing

Daca, totusi, ai tras concluzii gresite: eu vreau doar sa stiu cu se numeste aparatul respectiv si orice alt exercitiu la orice alt aparat prin care sa lucrez aceiasi muschi pentru a nu-l mai folosi pe acela!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar, am dat reply cuiva care si-a sters comentariul. Never mind.

Legat de intrebare: nu stiu cum se numeste aparatul dar alt exercitiu ar fi indreptarile cu genunchii blocati (cauta pe Youtube romanian deadlifst). Si hiperextensiile lucreaza putin muschiul ala.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

1. Helcometru multifunțional

2. Helcometrul nu este o ganteră sau o bară...