| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pentru cine se pricepe la sport, si cine a facut inot de performanta sau macar vreun an, faza e ca in total am vreo 5 ani de sport, 3 de baschet si volei si vreo 2 de kickbox dar de cand am inceput munca m-am cam lasat, nu am mai facut miscare si am hotarat sa reincep sa fac sport. Am incercat recent la sala dar sincer nu mi-a placut deloc, am invatat sa ma antrenez pe cont propriu si eficient dar daca tot nu imi place la sala m-am gandit la inot, aici vreau sa stiu cat de eficient este si daca merita, am inteles ca te formeaza si iti lucreaza toti muschii, asa ca inainte sa ma duc sa imi fac abonament as dori sa stiu daca merita sa ma tin o perioada lunga de timp si daca da rezultate dupa macar vreo 2-3 luni.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu personal cred ca inotul o sa te ajute. Nu numai ca iti lucrezi muschii inotand dar faci miscare faci bine spatelui si te mai si relaxezi dupa o zi lunga nu? happy eu am facut inotul si sala chiar. Clubul de sport la care am mers eu avea o gama foarte larga iar eu mergeam aproape in fiecare zi (stiu ca pare imposibil dar nu e). Cand Inotam, nu in fiecare zi, am simtit mai multe schimbari dupa decat dupa ce faceam doar sala adica cardio etc. Sincer sa fiu inotul e extraordinar! Deci nu faceam in fiecare zi dar totusi era mult mai bun decat sa merg pur si simplu in fiecare zi la sala. Succes eu ti-am spus doar parerea mea tu deciziwinking succese

| MarianWLF a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg, pai aveam nevoie de o parere personala din partea cuiva, cred ca m-am convins acum, dar as mai avea o intrebare. Daca voi combina inot-ul cu alte activitati fizice ar fi bine sa nu merg in fiecare zi la inot asa-i? Cred ca ar trebui sa fac o zi inot si una alergare sau alte exercitii de-ale mele daca nu ma insel.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, asa ar trebui. In fiecare zi poti face dar obosesti, ma rog, te dor muschii etc. Daca faci de vreo 3 ori pe saptamana e super ok. Merci de funda! happy