| Whipperx1 a întrebat:

Peste ceva timp o sa ma apuc de sala.As dori cateva informatii legate de alimentele pe care trebuie sa ma bazez tinand cont ca as vrea sa slabesc putin dar sa pun si masa musculara.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti si sa pui muschi in acelasi timp, hotaraste-te in ce ordine le vrei. Restul sunt aberatii.

| Frank51 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti si sa pui masa musculara trebuie sa faci si cardio. O ora pe zi cardio, si tractiuni la toate grupele de muschi. Ca si alimente, trebuie sa mananci carne(pui, peste), legume(fasole, cartofi, spanac, broccoli, conopida), inainte de cardio se recomanda carbohidrati deci poti manca ceva dulciuri sau un shake. Nu uita de alune, seminte, avocado, iar daca vrei sa slabesti mai repede scazi caloriile cu 300-600 din rata ta metabolica.

Cand consideri ca ai scapat de grasime este timpul sa cresti caloriile cu 2-300 peste rata metabolica, dar este important sa fie un raport echilibrat de proteine grasimi si glucide.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Frank51):

"Tractiuni la toate grupele"? Oare cum faci tu tractiuni la gambe? Sau la coapse? Dar la piept?

| Frank51 a răspuns (pentru Cosmin86):

M-am referit să lucreze toate grupele de mușchi. Sorry.