| Sherif77 a întrebat:

Poate cineva va rog sa ma lamureasca cum sunt servele la ping pong? Cand servesc eu, cand se schimba si serveste adversarul? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Kevinn2000 a răspuns:

Fiecare are câte 5 serve, pe rând.
Să zicem că începi tu să servești.
Ai 5 serve. Să zicem că scorul se va face 3-2 pentru tine... Apoi are el 5 serve. Să zicem că se va face scorul 7-3 pentru tine.
Apoi ai tu 5 serve. Scor:9-6 pentru tine. Apoi el încă 5 serve, scor 11-9 pentru el, adică set.
( Te-a întors omul și a câștigat laughing )

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Schimbarea serviciului se face dupa cate 2 puncte, cu exceptia cand scorul este egal 10, atunci fiecare jucator va servi cate o singura data.

| Kevinn2000 a răspuns:

Aaa, da, am uitat să precizez că dacă faceți 10-10, dați câte o servă pe rând, iar dacă face unul din voi 11-10, se pune că este de fapt 10-9, nu 11-10 și apoi servește celălalt, iar de la 10-9, dacă câștigă cel care are 10, a câștigat tot meciul, dacă nu, continuați cu câte o servă.