| mailife a întrebat:

Salut,pot pati ceva la monturi daca ma antrenez pe ziduri.Adica dau cu pumni in zid pentru a mi se intari mai bine.Are ceva?
Imi vor slabi?
Precizez ca eu imi infasor ambele maini in prosop cand incep sa dau.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca dai cu pumnii in zid NU se intaresc pumnii.

oasele se intaresc cu izometrie, nu cu lovituri, cu lovituri le DISTRUGI

www.fight.ro -> pune dracu mana si documenteaza-te, mnu te mai antrena ca ULTIMUL IDIOT

| andreiiiukuuu a răspuns:

Da la sac sau du-te la un antrenament de gen mma sau k1 sau box. in zid nu rezolvi nimic doar iti tocesti oasele ceea ce nu e bine.