| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Pot pune masa musculara doar cu suplimente dar fara sala?
Sunt un tip destul de format...doar ca nu se depune nimic...
Vreau sa stiu daca ma pot "marii" doar cu suplimente nutritive fara a mai face sala.
Multumesc.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sa pui omule? vrei sa pui grasime =da nu trebuie mers la sala, vrei sa pui masa musculara ai nevoie de o alimentatie bogata in proteine si culturism, daca consumi proteine si nu faci sport ele se vor transforma in grasimi daca esti pe plus caloric
carbo=sunt folositi ca energie imediata
grasimi=se depun direct
proteinele=astea fac masa musculara daca depui efort sau sunt folosite ca energie
recomand canalul http://www.youtube.com/user/Angelfitnesss/videos

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Cosmin86 a răspuns:

Cred ca asta e intrebarea cretina a zilei!

| Fendt1050v a răspuns (pentru Cosmin86):

Am uitat sa specific...
Doar cei care vor sa ajute cu un sfat ceva...
Retardatii si frustratii sa se abtina

| Cosmin86 a răspuns (pentru Fendt1050v):

Exact, sa se abtina sa puna asemenea intrebari!

| aXy99 a răspuns:

Depinde de suplimente.

| Alexandrionelu a răspuns:

Nu, ar fi prea simplu sa fie asa, toți am arata ca Arnold laughing

| RAY a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Ar fi posibil,, exista o gena care e capabila de asta

| Mandeliu a răspuns:

Salut,

Sub nici o forma, n-are logica. Toate suplimentele pe care le vei lua vor iesi exact asa cum au intrat, si o sa "caci" banii la propiu. Muschiul are nevoie pe langa nutrimente de o "motivatie" ca sa creasca, si o oferi prin efort fizic sustinut.

Succes, numai bine!

| RAY a răspuns (pentru Mandeliu):

Se elimina prin urina nu prin scaun