| AssoX a întrebat:

Salut,recent am achizitionat whey protein isolate, consm zilnic aprox 90 gr.Ce parere aveti despre aceasta proteina?

8 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Mai bine luai banii pe care i-ai dat pe ea, le dadeai foc si iti aprindeai o tigara cu ei. e cam acelasi lucru.
manaca mancare. nu mai luati prafuri. mancare.

daca nu ma crezi pe mine asculta-l pe rich piana:
https://www.youtube.com/watch?v=GnI64N7Uhoc

| AssoX explică (pentru peperonies):

Evident ca proteinele din mancare sunt pe locul 1, dar am realizat ca nu-mi pot lua aportul de proteine doar din mancare (pentru a creste este recomandat 2-3 gr de proteine per kg) si am recurs la Suplimente.

| peperonies a răspuns (pentru AssoX):

Nu ai nevoie de 2-3 grame per kg. 1gr/kg e suficient. ai nevoie de 2-3 gr pe kilogramu de masa aka muschi. ma indoiesc ca ai mai mult de 30-40 de kg de muschi pe tine.

| DovleacTurbat a răspuns:

Un izolator proteic, e bun dar nu cred ca aveai nevoie de el. Era suficient un concentrat proteic si nu izolat.

| AssoX explică (pentru DovleacTurbat):

Am 78kg si estimez undeva pe la 1.83 ....si cred ca izolatu ar fi mai bun deoarece nu vreau sa mai pun grasime, m-am apucat si putin de cardio.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru AssoX):

Vei pune oricum, NU exista sa pui pe tine doar tesut muscular pur.

| Costy9991 a răspuns:

Ar fi ok daca nu ai mai vorbi codat laughing

| Victorst a răspuns:

Este un supliment si nu are treaba cu mancarea. Daca l-ai luat da inainte. O cupa dimineata si una seara in zilele de pauza. O cupa inainte de antrenament cu 30 minute si una dupa antrenament. Mancarea este altceva, este obligatorie si nu are legatura cu suplimentele. Daca vrei muschi rapid, baga 1 fiola decanofort la saptamana timp de 4 saptamani si faci pauza 2 luni dupa care repeti. Se foloseste in cresterea copiilor sa nu va aud cu altceva.