| karma123 a întrebat:

Salut! Recent am fost la bunici și i-am ajutat cu curățenia prin curte, la un moment dat am ajuns sa iau cu lopata gunoiul din curte etc și să-l pun în căruță, afectează cu ceva căratul cu lopata creșterea în înălțime? De exemplu daca faci sală se oprește creșterea în înălțime, menționez că am 14 ani

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dimpotriva, iti va face bine. Te obisnuiesti cu munca de mic. Nu stii ce vei ajunge in viata.

| karma123 explică (pentru darrio2007):

Deci nu îmi afectează creșterea în înălțime

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Va prostit covidul rau de tot.Sau vrei sa scapi de muncă?

| Fatamuntilor a răspuns:

Din contra!
In plus munca de acest fel iti lucreaza toti muschi.
MAI ceva ca la sala ca acolo mai daisi bani.

| karma123 explică (pentru Fatamuntilor):

Da dar, asta nu răspunde la întrebarea mea

| CodrutElian1990 a răspuns:

Stii care-i-a 3-a porunca a lui Bula? "Sus cu munca, sa n-ajungem noi la ea!"

| Alverto a răspuns:

Nota vă rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te afectează cu nimic. Creșterea în înălțime nu este influențată de efortul fizic.

| NunuNini a răspuns:

O, Doamne!
Nu te afecteaza cu nimic. Nu in rau.

| karma123 explică (pentru NunuNini):

Ma afectează în bine nu?

| Ionut123987 a răspuns:

Nu. Sportul nu afectează creșterea. Doar dacă Sunt greutăți foarte foarte mari și corpul nu este obișnuit.
Sportul este foarte sanatos.

| Amali23a a răspuns:

Nu