| NonZarek a întrebat:

Salut, recent am început sa ma antrenez la sac de box, folosesc mănuși de box, însă de fiecare data după ce termin antrenamentul (aprox 10-15 min), mana începe sa mi se umfle exact la partea aceea unde lovesc, unde sunt oasele alea, nu știu cum se numesc dar știți voi la ce ma refer. Se formează o pată de culoare maroniu închis la ambele mâini. Când apăs doare ca naiba și nu prea pot sa ma ating cu ele sau ceva. Ce pot face sa nu se mai întâmple asta? Vreau sa ma antrenez mai des însă din cauza aceasta nu pot zilnic.

Am început sa lovesc la sac acum 3 luni.
Ceva sfaturi, păreri?

4 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Bandaje?

Sau sa inveti sa dai corect si sa nu mai lovesti niciodata gresit...alta varianta nu vad.

Deci concluzia: bandaje.

| Denisa0954 a răspuns:

Folosesti bandaje pe sub mănuși?

| NonZarek explică (pentru Denisa0954):

Nu, folosesc doar mănușile

| Denisa0954 a răspuns (pentru NonZarek):

Asta e cauza. Sunt bandaje speciale care se pun înainte să pui mănușile si asa nu te vei mai lovi si nici nu te vor durea pumnii