| Mirrors343 a întrebat:

Recent mi-am cumpărat nişte haltere(10, 5 kg una, ajustabilă cu şuruburi laterale), aş dori sa îmi recomandați un program de exerciții (dacă se poate de aproximativ o oră) pentru îmbunătățirea masei şi forței musculare, evident cu exerciții de corp(flotări, tracțiuni, etc.). Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu ai luat gantere, nu haltere.
O haltera are 20kg fara niciun disc si o lungime de 2.2 metri.

| Mirrors343 explică (pentru Cosmin86):

Am observat că se foloseşte termenul haltere şi la alea de o mână dar mă rog poate mă înşel. Noroc!

| Andrei200202 a răspuns:

Cauta pe Youtube asa si o sa vezi si cum se fac cat mai corect exercițiile: gym at home with dumbbel

| awspam a răspuns:

Si dca faci ceva la cum pui problema nu sti cum sa faci, mai bine du-te la o sala ca sa inveti si in functie de ce anume iti doresti vorbeste cu un nutritionist si asa se face sportul,
nu a spus nimeni ca e usor sportul, dar de undeva pleaca.
poate tu vrei sa slabesti si noi iti dam sa te ingrasi sau invers
parerea mea!

| Mirrors343 explică (pentru awspam):

Inițial am vrut să mă înscriu la o sală dar nu prea am timp, de asta am ales să fac acasă, cât despre faza cu îngrăşatul şi slăbitul nu îmi pun problema chiar dincontră, nu m-aş supăra să mai pun câteva kg pe mine, am mai făcut sală înainte deci cât de cât ştiu cam ce pot face cu halterele, pe mine ma interesa doar un program pe care il pot face din cauza lipsei mele de timp liber, fiindcă pe internet nu prea am găsit cine ştie ce. Mulțam!