| NissanNavara a întrebat:

spuneti-mi exact cum se desfasoara un antrenament pentru biceps, de exemplu lucrez bicepsul luni, cat timp il lucrez? cate serii cu gantera? cate serii cu bara dreapta? cate flexii ciocan? funda!

6 răspunsuri:
| aLeXaNdru145 a răspuns:

3 serii.3 exercitii.
1. flexii cu haltera
2. flexii cu gantera
3. flexii hummer.

| NissanNavara explică (pentru aLeXaNdru145):

Asta cam in cat timp? dupa o serie cat ma odihnesc ca se obosesc muschii...

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru NissanNavara):

poti baga 1 minut pauza intre serii. deci; 3 serii, 3 exercitii, 1 minut pauza intre serii, si 8-12 repetari pe serie

| balint20 a răspuns:

Biceps
* Flexii cu bara din picioare (4x 10 rep.)
* Flexii cu bara la banca scott (4x8 rep.)
* Flexii alternative cu gantere (4x 8 rep.)

| NissanNavara explică (pentru balint20):

Asta cam in cat timp? dupa o serie cat ma odihnesc ca se obosesc muschii

| Floryn103 a răspuns:

3-5 serii cu ganterele, dar o serie sa contina 20 de ridicari, si la fel si cu restul. Nu te consuma sau forta ca altii care isi distrug articulatiile intr-o luna de cand merg la sala. Usor, cu multa rabdare. Si nu te grabi la exercitiiwinking