| strainulmisterios a întrebat:

Stau la mare, stiu sa inot la suprafata apei. Problema este ca nu stiu sa inot pe sub apa. Adica de stiut cred ca asi sti sa inot dar imi este frica sa intru sup apa. Urasc senzatia pe care o ai cand iti intra apa in nas si mi-e frica sa nu trag apa daca stau prea mult. Anul asta vreau sa invat sa inot pe sub apa. Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| vladsoare a răspuns:

Cel mai bine inveti alaturi de cineva care stie sa inoate pe sub apa. Sa nu incerci singur. E greu pana faci o scufundare si vezi ca iti iese ca apoi totul e simplu. Trebuie sa fie cineva cu tine sa iti dea niste sfaturi si sa inoate alaturi de tine si sa intervina daca nu mai poti!

| Florin_3378 a răspuns:

YEP! poti sa incepi la o apa mai mica sa te bagi sub ea si sa incerci sa inoti (strand de preferat) pe mare nu-i indicat ca daca se sparge un val exact pe tine si te invarte te pierzi repede si multi vroiau sa iasa afara si inotau catre fund pentru ca inotau in timp ce ii invartea valu-l daca e ma poti cauta la uncle_gogu18 si mia vb despre chestea asta, oricum pe primul loc trebuie sa-ti invingi teama aia ca,,, au ma inec...

| TropicalStorm a răspuns:

Frate eu as sta numai sub apa :X stau si la suprafata. dar what the hell prefer sub apa de 10 ori mai mult laughing)

| GeorgeRdp7 a răspuns:

Foloseste cleste de nas pentru inot! Uite aici

http://www.mastershop.ro/......s9930.html
Bafta!