| BuGsstormbunny a întrebat:

Stau la țară, am voie sa ma dau cu bicicleta cu sora mea și cu încă un vecin(cu declarație) dacă mergem pe câmp și prin livadă? Dar dupa 15 mai?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa 15 mai poti merge oriunde vrei tu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pîna pe data de 15 mai doar cu declaratie poti iesii afara din casa, după 15 mai se poate fara declaratie si atunci te poti plimba linistită, mai ai putina rabdare, oricum afara plouă azi, unde te plimbi pe ploaie? Esti fată sau baiat? Ce varsta ai?

| BuGsstormbunny explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt băiat, 16 ani, dar cand e soare zic, acum vremea e urâtă.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Da, după 15 mai o sa poti merge cu bicicleta pîna atunci doar cu declaratie daca vrei.