| Mihai1947 a întrebat:

Stie cineva cam cand sa-mi iau proteinele? Am citit pe un site ca proteinele ard grasimile si caloriile dar eu le iau ca sa imi creasca masa musculara pentru ca sunt foarte slab...imi iau cam 120 de g de proteine din mancare/shake sau prajituri proteice pe zi pentru ca am 60 de kg.
Vreau sa stiu daca e bine ce fac si daca ma ajuta sa ma ingras si sa pun si ceva masa musculara.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am citit pe un site ca proteinele ard grasimile

proteinele nu ard grasimi,proteinele au rol celular,practic in lipsa lor nu ar exista viata pe pamant,dar cresc rata metabolica, organimul nu va pune masa musclara daca nu faci culturism, decat daca ai o genetica buna, practic o gena contreaza cresterea musculara tot ia inhiba, proteinele se pierd prin urina daca nu este nevoie de ele

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Da ma, nu stiai? Proteinele sunt magice, ard grasimile, maresc masa musculara, cate nu fac... oare daca le presar peste facturi, se platesc automat?

| Cosmin86 a răspuns:

Tu ai nevoie de carbohidrati DUBLU fata de proteine.

E bine cum iei acum, dar adauga carbo si grasimi sanatoase!