| eminescu1 a întrebat:

Salut, știe cineva ce înseamnă că un rucsac sa fie compatibil cu sisteme de hidratare? Am un rucsac Maramont Cc40 clasic care nu are orificiu pentru ieșirea furtunului, dar are buzunar atașat pe spatele rucsacului și un fel de chinga pe care am văzut ca o pot utiliza pentru susținerea sistemului, dar lipsește acel orificiu special făcut. Se poate face la o croitorie sau nu este neapărat necesar.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Orificiul nu e esențial. Mini bidonul (punga) de hidratare să aibă un furtun cu supapa și eventual robinet și îl introduci ân rucsacul tău. Cât mai fix