| Aaa222 a întrebat:

Salut, stie cineva cum se numesc chestiile alea pe care le au unii fotbalisti lipite pe picioare cateodata? Si de ce le au? Adica banuiesc ca de la o intindere musculara sau?

4 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Se folosesc lipitori pentru crampele musculare.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Fotbalistii*.Cu 2 de ''i''.
Asa. Apoi, cred ca te referi la kinesiotaping. ( benzile alea colorate, nu?)
Sunt niste benzi adezive dintr-un anumit material elastic, care se lipesc de catre kinetoterapeut/medic sportiv pe o anumita grupa musculara.
Se folosesc in diferite afectiuni.In sport se utilizzeaza pentru contracturi musculare, intinderi, pentru stabilizarea unei articulatii, etc.

| Aaa222 explică (pentru Simonasimona1992):

Mersi mult pentru raspuns, dar am zis "UNII fotbalisti", ti se pare ca e corect "unii fotbalistii"?laughingmrg

| Simonasimona1992 a răspuns (pentru Aaa222):

Ok, scuze, greseala mea. Nu am citit bine