| anonim_4396 a întrebat:

Salut, știu că sunt exerciții care măresc puterea loviturii cu pumnul, sau viteza cu care dai, dar daca îmi antrenez umărul, cu exerciții pentru umăr, o să crească și umărul dar și puterea loviturii cu pumnul? Sau pentru pumn fac alte exerciții (alea care cresc puterea/rapiditatea)?

1 răspuns:
| Kiran a răspuns:

Din ce am inteles de la acel asiatic care posteaza lovituri cu ce ai explicat mai sus. cand lovesti, punctul de plecare nu pleaca din pumn. ci din tot corpul, adica sa impingi cu tot corpul pumnul pentru a marii puterea la impact. nu stiu exact cum o sa ajute la o bataie pe strada vs mai mult care ataca concomitent