| MADALIN26E7E7 a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani si 1.69m.Tata are 1.78m,iar mama 1.64m.Fac volei de 2 luni si nu pot participa la vreun turneu pentru ca sunt prea mic.Ce sfaturi imi dati ca sa cresc in inaltime si daca la varsta de 19-20 de ani voi ajunge la o inaltime intre 1.75-1.80m? Multumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti participa ca esti prea mic sau pentru ca nu ai experienta? Vei mai creste pana pe la 1, 75.

| TheNigga a răspuns:

Din cate stiu nu poti grabi cresterea in inaltime, dar o poti ingreuna. Unele antrenamente pentru cresterea in masa musculara in anumite zone pot ingreuna cresterea in inaltime. Daca practici mersul la sala sau antrenamente pentru cresterea masei musculare, documenteaza-te si vezi daca practici vreau tip "naspa" de antrenament.
Daca nu ai treaba cu chestiile astea, nu exista factori care sa-ti ingreuneze cresterea. Insa nici nu o poti accelera. Cresterea in inaltime nu poate fi grabita, dar poate fi incetinita.

| lordvoldemort55 a răspuns:

Joaca baschet.

| Pink4life a răspuns:

Înălțimea e Ceva ce nu poți controla... Scuze