| cipri1999 a întrebat:

Salut, sunt baiat am 16 ani si sunt cam mic de inaltime(cam 1, 70) si am inceput exercitii pentru cresterea in inaltime...acum vreau sa va intreb, oare e ok sa trag si la fiare pentru maini? Multumesc de raspuns si funda!

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Nu prea e ok deoarece stagnezi in crestere.

| SiLaS a răspuns (pentru Vvistula):

Serios? Asta este cel mai imbecil raspuns pe care l-am vazut in ultima vreme.Eu de cand m-am apucat de sala si facand de la inceput genuflexiuni cu 60kg+ in spate am crescut 5 cm.Crestera in inaltime nu are nici o legaura cu sala, asta este un mit pe care numai niste oameni imbecili ca tine il pot crede.

| Vvistula a răspuns (pentru SiLaS):

De la ce varsta faci sala?

| SiLaS a răspuns (pentru Vvistula):

La 17 ani am pus prima data piciorul in sala si de pe la 18 am inceput sa ma formez ca si culturist si m-am mai dezvoltat pana pe la vreo 20-21 mai ales cutia toracica.

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
In general copii nu ii intrec pe parinti, dar nu e musai asta. Cresti cat iti perimite adn-ul si nu ai ce sa faci. Poti sa stimulezi cresterea cu sport ca inotul si baschetul, dar sa il preactici cel putin de 2-3 ori pe saptamana, dar nu cresti mai mult decat iti perimite gena ta.
Baietii cresc pana pe la 21 de ani, deci ai timp sa mai cresti destul.