| MADALIN26E7E7 a întrebat:

Sunt baiat, am16 ani si 1.69m.Fac 2 luni de cand practic volei. Vreau sa va intreb daca m-am apucat prea tarziu de volei? Tata are 1.78m,iar mama 1.64m.Antrenorul mi-a zis ca pot sa ajung cu usurinta la 1.80-1.85m,dar eu nu prea il cred.Cica la volei cresti minim 10 cm.credeti ca pot ajunge la o inaltime intre 1.75-1.80m? Multumesc!

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu, nu e tarziu si Da, e ușor sa te înalți când faci sporturi de tip baschet, volley, înot deoarece te întinzi foarte mult. Continua sa faci si măsoară-te in fiecare săptămână macar o data. O sa vezi ca după cel puțin un an ai sa crești macar 5 cm daca nu si mai mult, doar ai răbdare. happy

| maria14142 a răspuns:

Da,poti,dar asta inseamna sa te ti de volei.Eu,una,fac volei de aproape 5 ani si am 1.65 la 14 ani, nu cred ca asta e din cauza ca seman cu tata, care e inalt, pentru ca am crescut considerabil de la volei.Nu ar strica si niste exercitii, cu ar fi atarnatul de spalier, pentru a te ajuta in crestere. Sper ca te-am ajutat!