| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt exerciții pentru a sari mai tare, gen in înălțime? Exercițiile pentru săriturile in lungime mă va ajuta, sau sunt altele?

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Daca ai 100 Kg atracția gravitațională te iubește mai mult!

| RAY a răspuns (pentru RxTx):

Gravitatia atrage orice obiect cu acelasi forta sa spun asa

| RxTx a răspuns (pentru RAY):

Nu este adevărat!
Scrie in cartea de fizica
Doua corpuri se atrag intee ele direct proporțional cu masa lor

Inafară de gravitație mai sunt si multe alte forțe ce își aduc aportul depre care nimeni nu iti povestește si imi e lene sa iti povestesc despre atracția intermoleculara
Atracția superficiala
Frecarea cu aerul
Presiunea atmosferică care apasă

| RAY a răspuns (pentru RxTx):

Ai dreptate, ma referam in vid, newton a facut experimentul si ajungeau in acelasi obiectele, dar sunt de acord sunt si multe alte efecte

| RAY a răspuns (pentru RxTx):

Din interiorul pamantul vine gravitatia sau din exterior? de ce scade gravitatia la intaltimi mari? e si presiunea asmosferica cum se manifesta electromagnestismul?

| RAY a răspuns (pentru RxTx):

Gravitația nu poate deveni niciodată zero decât poate la infinit. Pe măsură ce ne îndepărtăm de suprafața Pământului, forța gravitațională devine mai slabă, dar nu va deveni niciodată zero.

| peanut003 a răspuns:

Https://www.youtube.com/......tps?/watch
https://www.youtube.com/watch?v=lDrebo7qweY&ab_channel=AndrewLloyd
https://www.youtube.com/watch?v=6W1fjIbwyDo&ab_channel=AndrewLloyd
Uita-te la videourile astea, cauti in special exercitii care sa te ajute sa faci dunk pentru ca sunt special pentru ce vrei tu