| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut, sunt o fata de 14 ani, 1.64, 48 kg si fac 60 de asezari in fiecare seara. Se considera ca ard calorii, sunt intense? Sau trebuie sa fac mai multe asezari ca sa ajung sa pun muschi pe mine? Ajutor, dau funda.

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Slabesti peste tot nu doar intr-un anumit loc daca faci exerciti(orice tip). Genoflexiunile si mersul pe bicicleta ajuta la punerea muschilor pe picioare.

Pe tine nu te intereseaza sa slabsti ca esti slaba ci sa puni muschi.Mananca cel putin 2000 calori pe zi(in acea zi in care faci exerciti). Carne de peste, carne, ou, cascaval, mai putina ciocolata cu branzeturi si fainoase.

8 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Bună Nicoleta, să știi în primul rând că greutatea ta este mai mult decât bună pentru vârsta ta, așa că să nu te pui pe slăbit.
Acum, dacă vrei să-ți întărești abdomentul, cel mai bine e să bei multă apă, să,, mănânci" multe proteine și să faci exerciții Pilates. Crede-mă, sunt cele mai bune, după câteva exerciții o să simți diferența imediat
http://www.dietetik.ro/......10836.html

| beatricepopescu a răspuns:

Muschii nu se pun cu asezari. Tu ai greutatea ideala pentru inaltimea si varsta ta. De slabit nu e nevoie sa vorbim. Poti cauta pe youtube diferite exercitii, depinde unde vrei sa pui muschii. De altfel, daca vrei masa musculara, trebuie sa lucrezi destul de intens. Sper ca te-am ajutat happy!

| Andreeaioan115 explică (pentru beatricepopescu):

As dori sa pun muschi in zona picioarelor.

| Andreeaioan115 explică (pentru Andreeaioan115):

Dar macar slabesti?

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Slabesti peste tot nu doar intr-un anumit loc daca faci exerciti(orice tip). Genoflexiunile si mersul pe bicicleta ajuta la punerea muschilor pe picioare.

Pe tine nu te intereseaza sa slabsti ca esti slaba ci sa puni muschi.Mananca cel putin 2000 calori pe zi(in acea zi in care faci exerciti). Carne de peste, carne, ou, cascaval, mai putina ciocolata cu branzeturi si fainoase.

| beatricepopescu a răspuns:

Poti sa slabesti, da. Ideea este sa faci efort. Nu prea exista diete miraculoase, le-am incercat si eu pe unele dintre ele... In principiu genoflexiunile te ajuta. Alergatul, exercitiile cu ridicari de picioare.

| Alexandru88cta a răspuns:

Pentru tine Nico, iti recomand alergari, inot si bicicleta

| Bruneta30 a răspuns:

Parerea mea este ca esti destul de slaba la varsta si inaltimea ta, o fata e frumoasa si fara muschi. Daca vrei sa ai o silueta si o viata sanatoada eu te sfatuesc sa mananci legume, fructe etc. Si inloc de sporturi intensive poti alerga prin parc sau unde vrei tu, in fiecare zii, si ai sa vezi corp si silueta feumoasa o sa ai, chiar si fara muschi

| Andreeaioan115 explică (pentru Bruneta30):

Multumesc mult, o sa tin cont de acest sfat