| Corsi a întrebat:

Sunt pasionat de box, de mic am fost pasionat de acest sport. Am facut box 6 luni de zile, am prins ceva, dar m-am lasat deoarece antrenorul de la sala de box s-a mutat la alta sala, alt oras. Am varsta de 19 ani, se mai poate face box la aceasta varsta? Sunt determinat sa incep acest sport si sa ajung departe, intrebarile mele sunt, cat timp mi-ar lua sa invat tot ce este nevoie sa pot lupta intr-o competitie si sa am sanse reale, trebuie sa fie anumite obiective si lucruri de invatat inainte de a intra intr-o competitie, cat timp mi-ar lua? Si urmatoarea intrebare este daca se mai poate face box de performanta la aceasta varsta? Cunoasteti situatii de boxeuri care au inceput la aceasta varsta? Sau mai tarziu, multumesc.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate si eu practic kickbox ( bine am 15 ani ) problema s-a pus ca sensei ne-a invatat asa pe noi.
` Daca ai un vis urmeaza-l, dusmanul omului este teama si nu timpul `
Bineinteles ca poti face performanta daca-ti doresti asta, acolo exista si grupa de 30-40 de ani care se lupta la un nivel mai de amatori dar castiga din asta. Depinde doar de tine cat esti de bun. Totul se invata nimeni nu s-a nascut invatat, niciodata nu este prea tarziu sa faci ceea ce-ti place. Mult succes.