| Grin a întrebat:

Salut,sunt pe dietă,m-am săturat doar de salată, fructe.
Puteti să-mi recomandati și altă mâncare dietică?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dieta e o prostie, acuma slabesti apoi pui triplu,de ce te apuci de dieta fara sa cunosti ce e metabolismul ca ala face arderi ala arde grasimea, sala aia mai rau face ca arzi putin si vei pune mai mult, isi recomand o dieta bogata in proteine, grasimea se depune pe abdomen cand insulina e mare nu-i greu de inteles, trebuie sa eviti alimentele care ridica insulina puternic
tot ce e carbohidtrat o ridica la 60/70%
grasimiile 20/30%
proteinele 15/25%
dupa cum vezi sti ce trebuie sa eviti, desi dulciurile,painea, fructele bogate in fructuza duc insulina sus de tot ceea ce duce la grasime rea care se depune pe abdomen
faza proasta e ca nici nu tin de foame carbohidtrati nu-i de mirare ca te-ai saturat
si renunta la diete,adopta un stil de viata sanatos
culturismul ajuta metabolismul mai mult ca cardio sa stii degeaba alergi daca nu bagi ceva forta
deci culturism,cardio,dieta proteica
,fibre multe ca ai nevoie,fibrele nu ingrasa sala sunt fibre bune,sfecla,varza, brocoli daca nu manci fibre dai in constipatie apropo vei avea o stare aiurea in primele zile da trece stare gen pofta nebuna dupa dulciuri, ameteli, oboseala etc carbohidtrati sanatosi sunt orezul,cartofi etc nu renunta la ce e natural evita ce e facut de om,doar ce e facut de natura,evita si semintele, alunele sunt produse umane ele find arse chimizate ingrasa, evita sarea ca retine sarea in apa, evita zaharul de orice culoare tot ce e dulce, multa bafta pentru programe daca vrei zi-mi de dieta, sport

| RAY a răspuns:

Salata scuze sunt obosit, apropo cruda da nu gatita

| J0B0MAT a răspuns:

Iaurt,cereale cu lapte, orez, carnita slaba la gratar, ciorba de legume...

| CulturismsiFitness a răspuns:

Trebe sa ai un program alimentar foarte bogat in proteine si fibre. Depinde ce urmaresti. Sa ramai la aceeasi greutate sau sa scazi in greutate etc.
Intra pe youtube si cauta canalul Totul despre steroizi. Acolo un culturist profesionist face voice loguri despre tot ce trebuie sa stii. si are si niste antrenamente foarte smechere

| st3amgam3r a răspuns:

Incearca o shaorma dietetica, se pregateste usor insa vei avea nevoie de carne slaba. Daca nu iti mai plac fructele simple incearca sa le combini cu anumite lactate, dupa gust. Shake-urile pot fi o alta optiune. Bafta!