| ValentinGB11 a întrebat:

Sunt Valentin, 1, 71 m si 53 kg. Sunt foarte slab asa ca m-am decis sa "trag" de fiare. M-am gandit sa-mi cumpar niste proteine. Ce parere aveti de asta? E bun? Cum trebuie utilizat? Cand? http://www.pronutrition.ro/gfx-8-bonus/ Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Mhl_GeorGee_1998 a răspuns:

Salut,sunt sportiv asa ca ar fi bine sa imi asculti sfatulwinking.
Daca te apuci de sala nu lua niciodata proteine happydin trei motive :
1-nu iti intaresti corpul mare lucru ci doar creste masa musculara deci la ce bun muschi fara forta in ei.
2-Daca o sa iei proteine un timp si dupa renunti la ele o sa revii la normal deci nu iti recomand(cunosc astfel de persoane deci n incerca).
3-E naspa cand sti ca ti-ai facut corpul asa datorita proteinelor laughing
Daca faci sala din banii ce vrei sa ii dai pe proteine cumpara carne si mananca de 3 ori pe zi, bea multa apa dupa antrenament(nu consuma multa apa in timpul antrenamentului pentru ca o sa iti vina rau)
Daca asculti sfatul meu in 3 lni de sala o sa se vada rezultatulwinking
Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mhl_GeorGee_1998):

Esti doar un COPIL MIC.

1. NU EXISTA muschi fara forta, e IMPOSIBIL ANATOMIC sa maresti muschii fara sa creasca si forta
2. revii la normal ORICUM
3. de ce sa fie naspa?

Proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, etc.

Si suplimente ( prafuri cum spun IDIOTII ) = mancare concentrata, tot mancare e.

Si mai ceri si "funda" ca un COPIL PAMPALAU.