| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am cumparat o creatina de la Pro Nutrition (CREATINE PRO MASS). Problema e ca nu stiu exact cand trebuie sa o iau.Stiu ca se ia de 2 ori pe zi, o portia avand 2 masuri de creatina (90grame) amestecata cu 300ml de apa sau lapte. Cand se administreaza cel mai bine?

4 răspunsuri:
| SERIALS a răspuns:

Cat ai dat pe ea? de unde ai cumparat?

| marichel a răspuns:

Salut! Creatia se ia o singură data pe zi si atunci 5g nu mai mult. Pentru ca atat poate asimila corpul restul o dai afara prin urina. Asta daca este creatina pura plus de asta sa bei minim 2l de apa pe zi. Bafta!

| Marianutzu a răspuns (pentru marichel):

Este creatina monohidrata. Pe cutie scrie ca trebuie sa iau 90 g la o portie.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Marianutzu):

Suplimentul ales de tine NU ESTE creatina monohidrata simpla, doar contine si creatina. Din cate vad contine si proteine, carbohidrati este un fel de GAINER si daca tin minte bine ai mai primit si ieri raspunsuri la aceeasi intrebare. Probabil ca la 90g de pudra ai si un 2, 5g creatina de este indicat 2 serviri pe zi. Încă o data NU e creatina simpla, o creatina monohidrata simpla NU are proteine, nu are carbo, nu are grasimi, este doar creatina si atat.