| anonim_4396 a întrebat:

Am 1, 75 si 55 KG, ce imi recomandati sa mananc pentru a ajunge la 60 si ceva de kg?

Răspuns Câştigător
| Gabriel2424 a răspuns:

Eu o sa iti las 2 variante, prima varianta ar fi sa ai 5 6 mese pe zi, care sa cuprinda: peste, piept de pui, carne de vita de porc sa nu fie foarte grase, avocado, banane, peste, nuci, linte, branzeturi, iaurturi, ciuperci, cartofi fierti, oua fierte, paine neagra sa mananci la mese, a doua varianta ar fi nutritionistul daca nu merge prima varianta, eu zic sa incerci ce ti am spus m-ai sus si daca nu se vad rezultate intr-o luna incearca si cu nutritionist, e bine sa te ingrasi un pic cate un pic si vitaminele centrum ar fi bune sau alte tipuri de vitamine, gasesti la farmacie.

11 răspunsuri:
| Kevinn2000 a răspuns:

Mancare.
As zice cam 2.500 de calorii pe zi, daca poti.
Verifici timp de o saptamana si daca nu te ingrasi, mai cresti la calorii.
Ia-ti cantar pentru alimente si pentru tine.

| Robby_Robert_1996 a răspuns:

Mâncare densă în calorii: paste, cartofi, pâine. Chestii cu mai multă grăsime. Alune/nuci mai multe. Ca fructe încearcă sa mănânci mai multe banane și avocado

| term0pan a răspuns:

Mancare, dar usoara, in cantitati mici si la ore cat mai fixe de preferat nu dupa ora 6 seara, de ex: mananci dintr-un ou, morcov, branza, poate paine prajita, chiar si alimente mai grase, ideea de sfarsit e sa fie o cantitate mica si sa fii hotarat, ai putea sa-ti pui mancarea intr-o farfuruie mica si sa ti se para multa, dar nici sa nu faci foamea. Apoi, odata de ai mai micsorat doza de calorii zilnice trebuie sa bei mai multa apa decat deobice pentru a-ti detoxifia corpul, bauturile calde se digera mai repede si ai putea sa-ti faci 3 mese pe zi, dar cu mancare mai putin decat multa si ceva mai slaba in calorii, de preferat facuta de tine, nu neaparat gatita, oricum te va satura mai repede decat mancarea gata cumparata. Pe langa asta, ai mai putea sa faci exercitii fizice suplimentar sau doar sa mai mergi pe jos. Nu te forta nici la exercitii, nici la cantitatea de mancare, iar daca simti sa vrei sa te opresti trebuie sa o faci treptat, cate putin adaugi mai multa mancare si mai putin sport ca sa nu obtii efectul "eu-eu", succes

| Cosmin86 a răspuns (pentru term0pan):

De ce sa micsoreze doza zilnica de calorii?

| term0pan a răspuns (pentru Cosmin86):

Probabil corpul lui este alimentat cu mai multe calorii decat ar putea sa arda, daca sunt mai putine calorii (dar nu intr-un numar considerabil fiindca ii poate afecta sanatatea), nu ar trebui sa se puna kilogramele pe el mai mult decat trebuie, asta si daca face sport, dar ceva usor nu neaparat sala. Oricum asta e parerea mea din ceva experiente cu dietele si sportul, nu ca as fi nutritionist

| Cosmin86 a răspuns (pentru term0pan):

El vrea sa creasca 5 kg. Ii recomanzi sa creasca micsorand doza zilnica?

| term0pan a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok, aparent is atat de imbecil in cat nici mu am citit intrebarea corect dar am stat sa ma gandesc la un raspuns potrivit... ce trist

| DariusItachi a răspuns:

Mâncare.

| SiZZer a răspuns (pentru DariusItachi):

Mananc, dar nu ma ingras rolling on the floor