| Noone09 a întrebat:

am 1.80 și 88 kg pot sa slăbesc 10 kg sau mai mult într-o luna dacă mănânc Santos și fac sala 4 5 ore pe zi?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e recomandat, 4 kg per luna,nu uita ca slabirea nu inseamna a scapa de grasimi, la ora de biologie nu va invata ca omul este carne,grasime,lichide, oase, va invata ca doar grasime e, masa musculara se pierde la infometare si multe lichide, asa ca slabire poate fi un dezastru

| Noone09 explică (pentru RAY):

Nu fac biologie?

| RAY a răspuns (pentru Noone09):

Nu, serios? ce chestie, deci slabirea rapida inseamna pierderea masei musculare, du-te urmeaza ce ti am spus, 1000 de calorii, o dieta bogata in proteine si multe lichide

| Sn4k3 a răspuns:

Ar trebui sa mananci cu mai mult de 2000 de calorii mai putin, deci automat o sa slabesti si masa musculara, o sa te infometezi, o sa te simti slabit si fara energie, lucru care nu e sanatos. Dar exceptand toate astea, se poate. Recomandat e in 2-3 luni. Multe proteine, doar carbohidrati complecsi (nu simpli), putine grasimi.

| AlexCristi97 a răspuns:

Poti dar nu e recomandat, fiindca nu esti cu mult peste greutatea ideala. 4-5 ore pe zi de sport sunt inutile deoarece tu nu esti sportiv de performanta si in functie de conditia ta fizica, vei ajunge mai repede sau mai tarziu la extenuare, iar corpul nu iti va mai lucra corect/normal.