| Ghengbeng18381 a întrebat:

am 1.81m si 62kg stiu ca e puțin, dar in ciuda ca mănânc mult rămân la aceleași kg, am facut sala timp de 3 luni si de la 60 am ajuns la 65 dar după ce m-am lăsat am ajuns la kg pe care le am acum. M-am informat si am ajuns la concluzia ca: Daca voi consuma proteine voi reuși să câștig câteva kg in masa musculara fără a lua grasimi, asta și vreau. Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| ruddy a răspuns:

Sa poti pune cateva kg pe tine, si acelea sa fie de calitate (muschi) trebuie sa iti cresti numarul de calorii si sa iti ei un minin necesar de proteina 1, 6 pana la 2, 1 g pe kg. Incearca alimente mai bogate caloric, paste fainoase, linte, nuci, seminte etc.
Daca te gandesti sa iti urci caloriile cu junk food ( ciocolata, cipsuri, sucuri ) nu ii deloc o idee buna. Mai bine cresti mai lent, dar frumos. Muschii nu se fac peste noapte

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Daca voi consuma proteine voi reuși să câștig câteva kg...Voi ce părere aveți?"

incearcă cu sarmale, alea nu dau greș niciodată

| Cosmin86 a răspuns:

Ce inseamna "mananc mult"? Cate fripturi pe zi, cate farfurii de cartofi/orez pe zi? CONCRET.