| luckywall123 a întrebat:

Am 13 an, sunt baiati si am 1, 64 m. Intrebarea este urmatoarea: Daca ma apuc de inot timp de 3-4 ani, am sanse sa ajung dupa 3-4 ani la 1, 90. Mentionez ca mama are 1, 62 si tata are 1, 72, iar eu am facut baschet 2 ani si am reusit in timpul acesta sa cresc 7-8 cm pe an.

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Inaltimea tine de genetic in primul rand. sportul ajuta dezvoltatea armonioasa dar nu exista un sport care sa te faca sa cresti in inaltime. Ai 13 ani, perioada de crestere este pana la 20 de ani. Deci ai tot timpul sa cresti, acum daca o sa ajungi la 1.90 sau nu, nu iti pot spune. daca parintii sunt inalti, ai sanse daca nu nu prea. Dar oricum inotul nu iti strica, este unul dintre sporturile care te ajuta sa de dezvolti foarte frumos.

2 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Ma tem ca sansele sunt minime catre... nul! data fiind mostenirea genetica nu prea ai cum. sorry...

| CautNume a răspuns:

SI cu inot si fara o sa mai cresti un pic, dar orice ai face e imposibil sa ajungi la 1, 90.