Am 13 ani si fac parte dintr-o echipă de fotbal cu copii de 14-15 ani, sunt un atacant bun care da multe goluri dar de mic sutul a fost o problema. Niciodată nu stiu cu ce sa lovesc, dau multe goluri fiindca ma apropii mult de poarta dar de la depărtare nu stiu cum sa dau un sut puternic sau cu efect. Vreau sa imi spuneti cu ce parte pot lovi mingea pentru un sut puternic (Cu siretul am mai incercat dar nu pot) si vreau sa invat sa dau un sut puternic si frumos poate si cu efect. Mai am o problema, ca sunt putin plinut si mereu cand trag de la îndepărtare ma las pe spate si mingea se duce in sus. Vreau sa imi spuneti cu ce parte trebuie lovită mingea, cum se da sutul cu efect si cum trebuie sa ma pozitionez cand o lovesc. Multumesc!

4 răspunsuri:
| TOMMYCASH a răspuns:

Mane,asta pe parcurs iti crestea puterea să dai shot, pana atunci no hate, dar ia niste calcium

| anonim_4396 a răspuns (pentru TOMMYCASH):

Pentru ce să ia calciu? laughing)

| TOMMYCASH a răspuns (pentru anonim_4396):

Nvm,poate dă shot si se impiedica laughing)

| TripEmanuel123 a răspuns:

Eu sunt si eu la o echipa. trebuie sa lovesti cu diagonala partii drepte sa uitate la videoul acesta.

-https://www.youtube.com/watch?v=7Zu5Act8sYU