| Ionitacosmin27 a întrebat:

Am 14 ani, 1.62, 50 kg si fac fotbal, sunt cam slab si as vrea sa imi spuneti si mie niste exercitii(acasa) pentru musculatura, si de cate ori pe saptamana sa fac

2 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Clasicele flotari, genoflexiuni si abdomene. Le poti face in 3-4 serii a cate repetari poti executa, dar nu te ajuta prea mult. Intr-o zi te antrenezi, intr-o zi faci pauza, tot asa. Incearca sa mananci mai mult si hidrateaza-te cu cel putin 2litri de lichide. Nu te consider slab pentru unul care practica fotbal la o inaltime de 162 cm cu 50 kg. Oricum, mai poti adauga 2-3 kg in plus, spor!

| KenNine a răspuns:

Exercitii simple+mancare sanatoasa plina de vitamine si proteine.