| Oats a întrebat:

am 14 ani 1, 66 inaltime 54Kg si vreau sa fac patratele si masa musculara caut sfaturi bune! Dau funda! :*

PS: sunt din Austria scuzati-ma ca nu stiu sa scriu.

Răspuns Câştigător
| Youngster a răspuns:

Patratele si masa?
Cam imposibil, depinde si targetul tau de kg.
Cel mai bine incepi un program de masa musculara, in care mananci mult si corect(proteina, carbohidrati, grasimi, etc), dupa ce avansezi in masa musculara, incepi definirea unde o sa cresti numarul de grame de proteina gen 2 sau 2, 5 chiar 3 per kilogram si scazi din carbohirati si incepi cu cardio in perioada de definire, fara cardio in perioada de masa, eu cel putin o consider o prostie.
Cam atat daca am omis ceva, let me know

| mehai a răspuns (pentru Youngster):

3 g pe kilogram? Sa stii ca un consum asa de ridicat nu are niciun rost si niciun beneficiu, restul proteinelor se oxideaza dupa un consum optim de circa 1.6g/kg in stare de deficit caloric (pentru definire).

1 răspuns: