| Emiparaschiv98 a întrebat:

Am 14 ani, 170 cm si 50 kg si vreau sa ma apuc de o arta martiala,sunt destul de rezistent la lovituri si am anduranta la efort, optiunile mele ar fi ceva gen :muay thai, k1 sau mma, nu sunt sigur pe care sa o aleg.
Dau funda

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand ai sa ajungi la vreun sport din asta, ai sa-ti schimbi parerea despre propria persoana.

| Ineys a răspuns:

Doar o arta martiala? Baga-te pe muay thai, ajungi ca Tony Jaa.

| siriusblack98 a răspuns:

Mi te si imaginez la 1, 70 si 50kg in ringul de lupta dezvoltand o replica ce va deveni legendara printre ''sportivii'' ca tine ''Nu da tare ca ma doare'' rolling on the floor)))

| AnastasiaK a răspuns:

In primul rand, K1 nu e un sport laughing Este o forma organizatorica de concurs. Sa spui ca vrei sa faci K1 e ca si cand ai zice ca vrei sa practici UFC.

Acum, presupunand ca prin K1 intelegi kickboxing, pot sa-ti spun ca e destul de asemanator muay thai-ului incat sa poti trece de la una la alta cu usurinta. Acum vezi si tu care dintre cele 3 sporturi te atrage mai mult pentru ca, sincer, mie imi dai impresia ca nu stii nimic despre niciunul si atunci e clar ca nu o sa poti alege.