| Darius342 a întrebat:

Salut TPU.Am 14 ani si as vrea sa dau 5-10kg jos si vreau sa iau carnitina, cate g ar trebui sa iau inaine de antrenament si daca este ok pentru varsta mea
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonimat2001 a răspuns:

Carnitina e pistol cu apa nu e buna de nimic, atletii ii fac reclama doar pentru bani. Stii reclamele alea din 1950-1960 la tigari care ziceau ca te ajuta si iti imbunatateste sanatatea? Carnitina e un supliment placebo. Daca vrei sa slabesti faci sport si iti calculezi caloriile. Renunti si la junk food ( fast-food, cipsuri, dulciuri) 10 kg e cam mult... daca tot vrei sa dai 10 kg e bine sa stii ca trebuie date jos treptat nu deodata ca le pui la loc si nici nu e healty sa faci treaba asta. Salut!

1 răspuns:
| randomgui a răspuns:

1g si te spargi calumea