| UnBaiatAnonimx221 a întrebat:

Am 14 ani si stiu sa inot foarte bine, cam de 3 ani. Nu am probleme cu inotul, stiu sa fac pluta, sa fac scufundari si cam orice, dar niciodata nu am sarit in cap. Prietenii mei fac asta, dar mie imi e frica. Am vazut mai de mult un caz la televizor ca un baiat a sarit in cap la piscina si s-a lovit nu stiu cum la coloana si a ramas paralizat. Credeti ca exista riscuri mari? Si cum trebuie sa sar? Sunt mai fricos happy

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se pune problema de risc mare sau risc mic, RISCUL este unul singur, prezent in orice situatie si nu te sfatuiesc sa risti, cum prietenii tai se joaca de-a riscul paraliziei pe viata.
Propune-le sa va luati la intrece in bazin, sa faceti anumite sltiluri, dar nu sarii in cap!

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, riscuri foarte mari. Să ai o piscină cu trambulină și apa adâncă de 3.5 m.

| mihai69 a răspuns:

Și de fapt, care e problema că nu poți sări în cap?!?
Poate știi să faci alte lucruri pe care ei n-ar fi în stare să le facă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spui "Tatal Nostru", iti faci cruce de 3 ori si sari.

| christall a răspuns:

Frica e buna, te scapa de multe belele. E un risc pe care eu nu mi l-as asuma.

| Anonima163333 a răspuns:

Mai bine nu sari.Apa trebuie sa fie foarte adanca, minim 3 m.

| Flavianadx a răspuns:

Depinde de la ce inaltime sari si ce tehnica ai. Poti avea probleme cu coloana daca nu faci cum trebuie. Ar fi bine sa te invete un profesor de inot.

| UnBaiatAnonimx221 explică:

Vă multumesc tuturor!