| Opko a întrebat:

Salut tpu.Am 14 ani si sunt cam scund...1, 56,40 kg si asta ma deranjeaza foarte tare pentru ca sunt altii de vreo 13 ani mai inalti ca mine cu 1 cap... dar ma rog.As vrea sa fac un sport de contact.M-am gandit la kickboxing, mi se pare foarte tare si as vrea sa ma inscriu.In Craiova exista vreo sala kickboxing? Sau ce alte sporturi de contact recomandati? Multumesc

5 răspunsuri:
| k1fighter a răspuns:

Incearca acolo unde crezi ca ai aptitudini. Dupa niste masuratori gen 1, 50m inaltime si 49 kg, nu te poate indruma cineva la un sport anume. Poti incerca desigur boxul, dar eu iti recomand kick-boxul

| Opko explică (pentru k1fighter):

La kickbox m`am gandit si eu si app am 40 kg nu 50 laughing, exista prin Craiova ceva anume?happy

| ilfenomeno18 a răspuns:

Daca vrei sport de contact du-te la rugby dar dupa parerea mea cel mai bine ar fi sa te duci la inot pentru ca te dezvolta foarte bine in inaltime eu dupa jumate de an de inot am crescut cu 20 cm oricum faci cum vrei FUNDA?

| Opko explică (pentru ilfenomeno18):

Vreau sa incerc kickboxing dar nu stiu daca este in Craiova.Stie cineva daca este si cam pe unde anume este?happy

| Opko explică:

Nu stie nimeni?