| Maxxxi a întrebat:

am 15 ani, 1.71 m, 58 kg si fac un program zilnic acasa pentru brate care include 110 flotari.Este ok pentru varsta, inaltimea si greutatea mea? Ar trebui sa fac mai multe sau mai putine sau este ok cate sunt in prezent?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Flotarile lucreaza 70% piept, deci brate aproape nesemnificativ
2. De ce "zilnic"? Muschii se dezvolta in zilele de pauza, asta e o greseala tipica de incepator
3. Nu ai mentionat cate fripturi mananci pe zi, sau vrei sa pui muschi doar cu exercitii?

Si nu uita: muschi acasa = aberatii de copiii mici si firavi

| Celcestietot a răspuns:

Eu consider ca nu conteaza numarul atata timp cat este stabilita hipertrofia pe grupele lucrate.

| RobertMoon a răspuns:

Daca vrei sa faci brate cumpara-ti gantere, o haltera sau bara olimpica ca asa nu faci nimic, flotarile lucreaza pieptul si putin triceps, apa de ploaie. Probabil vei vedea la inceput niste rezultate mici deoarece banuiesc ca inainte nu faceai mare efort, iar apoi vei ramane asa.

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.